fbpx
Produkcja stolarki
Systemy przesuwne

Największą zaletą produktu jest zwiększenie do maksimum powierzchni przeszklenia z minimalną widoczna ilością profilu. Elegancki design systemu opiera się na połączeniu dużych otworów okiennych oraz niewielkich ram stanowiących zaledwie 9–14% całej konstrukcji.

Dostępne systemy pozwalają na konfiguracje 2-, 3-. 4- i 6-skrzydeł i możliwość zastosowania jednotorowych lub trójtorowych szyn jezdnych a także wykonanie konstrukcji z tzw. otwartym narożnikiem. Rozwiązanie to charakteryzuje się brakiem profilu narożnego po rozsunięciu skrzydeł.

Opcjonalnie drzwi mogą być wyposażone w systemowy drenaż pozwalający na wykonanie całkowicie bezprogowych konstrukcji bez ryzyka przedostania się wody opadowej do wnętrza budynku.

Zastosowanie systemów Copr Vision Plus umożliwia wykonanie konstrukcji w której profile mają grubość zaledwie 2 mm.

Maksymalne wymiary wynoszą do 4000x4000mm na skrzydło. Maksymalna dopuszczalna waga skrzydła przy zastosowaniu napędu automatycznego wynosi 700 kg  przy otwieraniu ręcznym 400 kg.

Pozostałe zalety systemów przesuwnych:

  • Zamykanie z zastosowaniem zamków wielopunktowych
  • Grubość aluminium w profilu wynosi od 2 mm
  • Dostępne w wersji 2-kolorowej, lakierach RAL, lakierowych imitacjach drewna, z lakierem antybakteryjnym lub po procesie anodowania
  • Możliwość zastosowania rolek w ościeżnicy i wzmocnienia skrzydeł zapewniających większa delikatność poślizgu
  • Możliwość wykonania konstrukcji z wąskim słupkiem, ukrytym skrzydłem i zamaskowaną prowadnicą (niewidoczny próg)