fbpx
Sprzedaż
Nawiewniki okienne

Nawiewniki okienne umożliwiają dopływ powietrza do pomieszczeń mieszkalnych przez okna. Nawet przy szczelnie zamkniętym oknie dostarczane jest świeże powietrze. Standardowy zestaw składa się z części wewnętrznej (nawiewnika), który reguluje ilość dostarczanego powietrza oraz z części zewnętrznej (okapu), który chroni przed deszczem i owadami. Dodatkowo można zastosować specjalne łączniki i okapy akustyczne, które chronią przed hałasem zewnętrznym.

Nawiewniki montowane są w górnej części okna. Taki sposób podyktowany jest przepisami Normy Polskiej oraz względami praktycznymi. Zewnętrzne powietrze przepływa ponad strefą przebywania ludzi, co zapobiega nieprzyjemnemu zjawisku przeciągu i uczuciu dyskomfortu użytkowników.

EFR Preso

Nawiewnik może być stosowany w oknach i drzwiach balkonowych wykonanych z PVC, drewna i aluminium.

Samoczynny, ciśnieniowy nawiewnik powietrza zewnętrznego montowany na oknie, stosowany w systemie wentylacji wyciągowej. Nawiewnik EFR wyposażony jest w ręczną przepustnicę precyzyjnego nastawu wielkości strumienia powietrza. Nawiewnik EFR składa się z części montowanych w pomieszczeniu : nawiewnika właściwego zawierającego mechanizm umożliwiający dobór jednego z pięciu strumieni powietrza oraz czerpni montowanej na zewnątrz (okap w różnych wersjach tłumienia i właściwości pracy).

Zdjęcia

EMM HIGRO®

Nawiewnik Higrosterowany (przepływ powietrza  uzależniony jest od wilgotności względnej wewnątrz pomieszczeń)

Najbardziej popularny ze wszystkich nawiewników higrosterowanych. Przy zastosowaniu okapu  akustycznego zapewnia izolacyjność akustyczną na poziomie 38 dB. Nawiewnik EMM może pracować w dwóch położeniach w zależności od przykręcenia podstawki. Strumień powietrza jest skierowany pionowo lub ukośnie. Nawiewniki EMM standardowo wyposażone są w ręczną blokadę przepływu powietrza. Nawiewniki przymknięte umożliwiają doprowadzenie minimalnej ilości powietrza (z opcji tej zaleca się korzystać wyłącznie przy niesprzyjających warunkach klimatycznych)

EXR HIGRO®

Nawiewnik Higrosterowany (przepływ powietrza  uzależniony jest od wilgotności względnej wewnątrz pomieszczeń)

Nowy estetyczny nawiewnik EXR przeznaczony do montażu w oknach PVC, drewnianych i aluminiowych oraz na roletach zewnętrznych. Wkład z pianki akustycznej skutecznie tłumi dźwięki nawet o 42 dB(A) (w zależności od wyposażenia). Posiada możliwość ręcznego zamknięcia i pełnego otwarcia nawiewnika, wspomagając funkcję higrosterowania EXR. Dostępny w wielu wersjach przepływu powietrza, tłumienia akustycznego oraz w 4 kolorach standardowych.