fbpx
Produkcja stolarki
Świetliki, ogrody zimowe

Budowa ogrodu zimowego to dzisiaj coraz bardziej popularny sposób na stworzenie w istniejącym budynku mieszkalnym nowej przestrzeni służącej jako całoroczna oranżeria, jako pomieszczenie wypoczynku i rekreacji, ale także pomieszczenia, które gromadzi ciepło dla całego domu i w ten sposób przyczynia się do obniżenia zużycia energii przez budynek, podnosząc jednocześnie walory architektoniczne budynku.

Nowoczesne ogrody zimowe to połączenie zaawansowanych technologiczne rozwiązań z nowoczesną stylistyką. Jest to rozwiązanie, które pozwala się cieszyć nowoczesną przestrzenią, światłem i zielenią przez cały rok.

Budowane przez nas ogrody zimowe opieramy na rozwiązaniach firm TS System oraz Aluprof S.A. – na systemach profili izolowanych termicznie oraz innych systemach uzupełniających stanowiących wypełnienie ścian, decydujących o ostatecznej funkcji i formie budowanego ogrodu. Główną ideą systemu jest możliwość budowania ciepłego dachu  z możliwością wpinania w ściany pionowe dowolnego systemu okien i drzwi  oraz umożliwienie kształtowania dowolnej nawet najbardziej skomplikowanej geometrii dachu w przestrzeni. W większości przypadków naszym zadaniem jest wykonanie zabudowy, która pozwoli wykorzystywać  pomieszczenie jako mieszkalne w ciągu całego roku.

W takim przypadku do wykonania ścian stosujemy cały szereg systemów okienno drzwiowych izolowanych termicznie takich jak MB60, MB70, MB86, MB77HS we wszystkich wariantach termicznych i okuciowych.

Zdecydowanie rzadziej wykonujemy zabudowy nie służące jako ogrody zimowe całoroczne, stosując jako wypełnienie ścian systemy nie izolowane termicznie takie jak MB45, MB23P.

W przypadkach gdy projektowany ogród zimowy posiada skomplikowaną formę oraz w przypadku indywidualnych rozwiązań architektonicznych, szczególnie tam, gdzie za zadanie mamy wykonanie dachów o dużych rozpiętości korzystamy z systemu ściany osłonowej MB SR50 w różnych wariantach termoizolacyjnych oraz wykończenia.

Nasze oranżerie wyposażamy w skuteczny system wentylacji. Zainstalowanie  nawietrzników doprowadzających powietrze oraz wywietrzników dachowych zapewnia optymalne przewietrzanie ogrodu zimowego. Zapewniamy również  ochronę przeszklonych dachów przed przegrzaniem stosując automatyczne rolety.

Więcej na: http://ogrody.mark-brzesko.pl